... aneb snažíme se býti optimisty

Jak jsem se přestala stresovat

22. března 2017 v 22:01 | Mar |  Můj deník
Po dlouhé době jsem se rozhodla, že zase něco napíšu tady na můj blog. Když už ho vedu přes 8 let, tak si pár článků za rok zalouží. A vlastně chci psát zase o tom, co se teď děje. A odpověď je, že se vlastně nic neděje.

A to je celkový bod tohoto článku. Jak se člověk stresuje ze zkoušek a ze školy a ze života a z budoucnosti a ze vzhledu a ze sociálního života a že si přijde zbytečný, že si přijde nudný, že ho nikdo nemá rád, že ho všichni vytáčí a všechno ostatní. Jenomže ono vlastně o nic nejde.

Letos jsem se dostala do takového bodu, že vlastně už mě to tolik netrápí. Samozřejmě, že se s tím pořád stresuju a pořád nevím, co se mnou bude, ale nedá se nic dělat. Minulý rok mě nevzali na erasmus, protože jsem měla špatný průměr, tak jsem si místo toho našla tu nejlepší stáž na Mexický ambasádě a byla jsem super šťastná, jak to se mnou dopadlo. A to je vlastně ono.

Teď mám psát bakalářku - místo toho tady píšu článek na blog, ale vlastně ani nevím, jestli to stihnu, protože stále nemám žádnou čárku napsanou. Na druhou stranu si říkám. Tak budu kdyžtak prodlužovat, nic horšího se stát nemůže.

No a další otázka. Kam jít na magistra? Na to se mě každý ptá. Kam půjdu? Kolik si podám přihlášek, jak to se mnou dopadne? A odpověď je jasná. Podám si jednu přihlášku na jeden obor, kam mě buď vezmou, nebo ne. Ale na záchrany se mi vážně jít nechce. Z vlastních zkušeností mě na záchrany ani neberou, protože se nepřipravuju na příjimačky.

A když mě nikam nevezmou?
No a co? Tak půjdu příští rok. Přece jen umím anglicky, umím španělsky, základy francouzštiny, trošku německy. Můžu jet do Latinské Ameriky učit angličtinu a budu se mít skvěle. Tak vlastně no stress.
A když si vlastně říkám, jestli to dělat nebo ne, jak si najdu práci, jak to zvládnu, co když se mi tam něco stane? No tak o to tu přece nejde. Kolikrát se člověk stresoval kvůli různým prkotinám a pak to zvládl skvěle?

Já se stresovala z maturity, odmaturovala jsem s vyznamenáním, stresovala jsem se z toho, že mě nikam nevezmou, vzali mě tam, kam jsem celou dobu chtěla jít. Bála jsem se, že neudělám zkoušky, tím peklem jsem si prošla v druháku, všechny zkoušky jsem nakonec udělala. A co na tom bylo nejlepší je, že druhý semestr v druháku už jsem to tolik neřešila a nestresovala jsem se. Šla jsem na zkoušku si to zkusit - od toho se to jmenuje ZKOUŠKA (tak o tom mluví i moje němčinářka) a na druhý pokus jsem dostala 27/30 z testu i když na první jsem měla 19/30. Ale upřímně, není to jenom o škole, i když to je v podstatě veškerý můj život, co teď mám.

A celý můj život je snazší jen proto, že jsem se vlastně teď naučila takhle přemýšlet. Ano, dost možná budu za 2 měsíce psát další článek o tom, jak je můj život hrozný a jak nic nestíhám, ale teď jsem se sebou vlastně spokojená. A myslím, že by takhle měli uvažovat všichni a měli by o tolik snazší život!

A pokud nevěříte mně, tak můžu říct, že znám hodně lidí, kteří jsou spokojenější, když život takhle neřeší. Znám několik lidí, kteří skončili se školou a pracují a jsou spokojenější než kdy dřív. A takhle by měli přemýšlet všichni. A to je podle mě také způsob myšlením, který mnoha lidem chybí. Není nutné studovat školu. Není nutné studovat školu hned po gymplu nebo nikdo neříká, že se nemůže přerušit v půlce! A tak se zkuste zamyslet nad tím, jak moc spokojení teď jste a zda ty důvody proč se stresovat jsou opravdu tak moc stresující, jak se zdá. Protože nějak začínám vidět, že problém je jen tak velký, jak si ho uděláme.

A upřímně, můžete si myslet, jak nechutně pozitivní člověk jsem a že vůbec neznám žádné reálné problémy a nevím nic o životě. A pravděpodobně máte pravdu. Ale upřímně, kolik z nás má OPRAVDU komplikovaný život, že? A o to tu vlastně celou dobu jde.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 masterofexceptions masterofexceptions | E-mail | Web | 3. července 2018 v 13:40 | Reagovat

Sice starší, dalo mi zabrat než sem našel tvůj blog. Ale super! Snad to platí doteď! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.