... aneb snažíme se býti optimisty

Ach, ten svět...

2. května 2016 v 15:10 | Mar |  Dear friend
Poslední dobou mě tak nějak fascinuje, tak jde tak nějak všechno okolo nás do háje. Demokracie přestává být in, nikoho nezajímá, co se děje ve světě. Nikoho nezajímá domací politika. Pak někdo zvolí Zemana, našeho milého otrokáře, a všichni se usmíváme, protože nám rozumí.

Musíme všechny hejtovat, blbý uprchlíci tady nemají co dělat - kolik že jich má být? Něco okolo 40 000? Ale že jsme za Jugoslávský války přijali okolo 100 000 lidí z Balkánu, na to si nikdo ani nevzpomene. Ale teď se musíme chovat jako blbci jen proto, že nám to politici řeknou.

Hlavně, že to můžeme svést na Německo a na další státy. Co my bychom bez nich dělali?

A co se děje v Polsku? To vlastně ani nikdo neví. Možná se to stane někdy u nás. Ale koho to vlastně zajímá? A z Maďarska si přece můžeme brát jenom vzor. Victor Orbán ví, jak se věci mají!

A pak co? Za chvíli bude v Americe vládnout Trump? A bude přece nejlepší! Jen ať si nepustí žádné muslimy do země a vyžene miliony hispánců za zeď, kterou mu Mexičané zaplatí. Ach, jaký génius! Kdo nám ale pomůže, až budeme potřebovat? Vždycky nám může pomoct Rusko a Čína! Naši skvělí partneři, kteří ví, jak správně na demokracii!

Ale nemusíme se bát! Číňani s námi naváží ekonomické vztahy! Budeme se mít dobře. Budeme kamarádi s režimem, který unáší lidi pro orgány a v který hodlá ignorovat jakoukoliv ekologii za cenu toho být ve všem nejlepší. Jen ať si jde EU do háje. Hlavně, že jim můžeme lézt do zadku. Ještě že ho mají tak velké, jinak by se tam náš prezident nevešel!

Tahle morální zkaženost, co se tu objevuje mi postupně jde pod kůži. Přece jen, když se mi tu nebude líbit, můžu přece vždycky odjet do jiné země, kde se mají lidi stejně špatně jako u nás. Jen místo Babiše se bude jmenovat Tajtrlík.

Jsem tak nějak znechucená tím, jak se naši politici tváří, jak je tady všechno dobře, zatímco rozkrádají všechny peníze, které nám Evropská unie pošle. Ale hlavně, že ji nikdo nemá rád a nejradši by z ní všichni odešli. Nechceme mít nic společného s morálně vyrovnanějšími zeměmi, které se snaží, abychom se všichni měli dobře. Mé zlé já by si vlastně přálo, abychom z ní někdy odešli a aby všichni ty lidi najednou zjisili, jak se jim daří bez evropských dotací a bez možnosti vývozů věcí do celého světa.

Vlastně bych si docela přála, aby Trump vyhrál volby a aby USA šlo do háje. Všichni tak hrozně zbožňují Ameriku a to, jak je demokratická a úžasná. Ale že do politiky se chudý člověk nikdy nedostane, že Americký sen už je dávno mrtvý, jakoby to vůbec nic neznamenalo.

Stejně to nemá žádné jiné řešení. Nakonec se tenhle systém rozpadne. Všechno skončí v háji a přijde něco úplně nového. Tak to funguje vždycky. Vždycky se to všechno dostane na okraj a pak to všechno přeteče a bude se muset všechno změnit.

Kéž by to zajímalo i někoho jiného než mě...
 

1253 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 3. května 2016 v 18:45

Chápu tu zvrácenou touhu, aby nadešel nejhorší možný scénář a ukázal svou pravou tvář, a zároveň vědomí toho, že to nesmí nikdy nastat, jinak to bude zlé :)

2 Alexander1918 Alexander1918 | Web | 17. června 2016 v 13:50

Urážky, urážky, žádná racionální argumentace, všichni dělají všechno špatně a ty jsi jediná vševědoucí.

Oháníš se demokracií a sama si ji pleteš s anarchií.

Trapas.

3 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 17. června 2016 v 13:53

Svět je super, když člověk chce, aby super byl. Pokud se na něj kouká přes růžové brýle, tak je svět nádherný.

Pokud ovšem nejsi evropský Žid.
A nejsou třicátá/čtyřicátá léta.
A není u moci Hitler.
A ty nejsi na cestě na výlet...
...hehe.

4 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 17. června 2016 v 13:54

[2]: Každý je jediný vševědoucí, když na to přijde, hm? Nemám pravdu?

5 Xerodoth Sigmius Xerodoth Sigmius | E-mail | Web | 17. června 2016 v 13:54

Celý věky se těším na rozpad moderní společnosti. A ono to možná dřív nebo pozdějc fakt přijde. Je hezký, jak ty antiutopistický idejemísto původního účelu, jímž je varovat, spíš tíhnou k realizaci. Ale což! Hlavně, že máme na co nadávat. Já si dám nohy na stůl, pokusím se dívat na svět objektivně a budu sledovat, jak mi to všechno padá na hlavu. Yay!

6 Alexander1918 Alexander1918 | Web | 17. června 2016 v 14:06

[4]: Nikoliv, "jediný vševědoucí" je jasně daný. Tady to třeba poznáš hned podle prvního odstavce - "nikoho nezajímá," jenom já se zajímám a dorazí to souslovím "našeho milého otrokáře." Když něco takového čteš, tak ti je asi jasné, že když člověk tohle explicitně napíše, tož demokraticky diskutovat nebude. (Když to vezmu z druhé strany, je to to samé, kdybych já napsal, že Schwarzenberg je akorát rakousko-německý šlechtic, který sem přitáhl pro majetky, které tahle "šlechta" získala jen díky odírání obyčejného lidu.) Už je to jasnější? :-D Demokratická diskuze probíhá poněkud jinak než takhle, ale to už je takový folklór, že lidé, kteří mají plnou pusu demokracie, ji potom vyznávají úplně nejméně. :-D

7 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 17. června 2016 v 14:17

[6]: Takže nejsi jasně daný? Já ti nevím, hele.

Možná by to chtělo jenom lidem "já se zajímám" ukázat, že se asi nezajímají dostatečně, když se "jenom oni zajímají". He hehe. Ale tak vážně bych tu frázi nebrala.

8 JB JB | 17. června 2016 v 14:32

Jak říká Jiří Suchý: "Tenhle kapitalismus je lepší než komunismus, ale je horší než jsem čekal." Vždycky přijde to vystřízlivění. Mě jenom mrzí, že jsem nezažil ty 90. léta, kdy byla největší euforie a někdo může správně namítnout, že se tady toho hodně rozkradlo, protože se povolily otěže. Ale atmosféra musela být nádherná. Aspoň co znám z vyprávění. To mě připomnělo jednu historku. Promiň, že to sem píšu, ale zapomněl bych to. Viděl jsem se teď nedávno s jedním klukem, zdravíme se, všechno v pohodě a jedna holka se zvědavě ptá: "Vy dva se znáte?" A my na to: "Jo, z vyprávění. Nikdy jsme se neviděli střízliví." Tak to je ta historie - z vyprávění. Současnost se děje a pokud se srovnává s minulostí, tak může dopadnout dobře i špatně, to je na každým. Ale jedno je důležitý. Dá se ovlivnit. Částečně. Dá se ovlivnit náš život. Snad. To je posun, i když se stát pořád víc snaží a takhle vláda je docela extrém. Tohle si málo uvědomuju a jak říkal včera můj brácha: "To chceš celej život sedět na zadku?" Ten má co říkat, ale měl pravdu. Přestaňme pořád diskutovat, zakládat komise, zkoušet, napomínat, upozorňovat, poučovat, ale nadávaná si nechme! Občas. Proto je tenhle článek dobrej a mě zaujal. To je fajn. Pojďme všichni! Babiš a Zeman ven!!

9 I am Jane I am Jane | Web | 17. června 2016 v 15:21

[8]: Úplně souhlasím ;-) .

10 Mar Mar | 17. června 2016 v 17:23

[2]: Já si nemyslím, že vím všechno nejlíp. Navíc si to ani nemyslím. A rozhodně nejsem anarchistka.

[8]: Já věřím tomu, že to muselo být super. Táta mi vyprávěl různé zážitky a tak. Vystřízlivění přišlo, a je to tak, jak říkáš - kapitalismus není ta nejlepší věc na světě. Přece jen v Americe funguje nejvyšší forma kapitalismu a vážně bych tam nechtěla žít.
Jen mě zajímá, co je tohle za etapu. Pravděpodobně se všechno musí po pár desetiletích zlomit a myslím, že teď se asi něco mění. Lidé teď opravdu čím dál tím více tíhnou k extremismu a xenofobii a populističtí politici toho zneužívají. A ta část mé osobnosti, která si říká, že chce změnit svět, měla touhu to říct lidem a třeba je donutit se zamyslet.
Protože ještě není pozdě a můžeme se zamyslet, co vlastně děláme. Můžeme chodit k volbám, můžeme o tom mluvit a třeba i změnit názor.
Ale co já vím, přece jen jsem jen pouhý vysokoškolský student, který o světě zatím tolik neví... :-D

11 Čerf Čerf | E-mail | Web | 17. června 2016 v 20:55

Nic ve zlém, ale nevidím v tomhle článku kromě povšechného znechucení ani náznak toho, co by tedy měla být cesta. Snad to, že se budou všichni "zajímat" a pak bude všechno samo od sebe "tak nějak" lepší? Rád bych se v textu o něco opřel, měl možnost s něčím souhlasit nebo proti něčemu vystoupit, ale nedaří se mi to. Možná proto, že v článku žádný názor ve skutečnosti formulován není, protože "něco je špatně, nevím, co s tím a jednou to určitě špatně skončí" za názor v pravém smyslu toho slova nepovažuju.

12 veri-art veri-art | Web | 17. června 2016 v 22:03

Evropské dotace.....na něco dobré, na něco špatné. Můj táta dělal rok pod obcí díky dotacím z EU, ale po roce ho vyhodili...vypršely dotace. A není to jediný člověk z mého okolí, komu to udělali.
Před EU to taky nějak šlo, zrovna nedávno jsem slyšela, že náš státní dluh opět vyrostl a z té částky jsem se málem vyvrátila. Jasně, můžou jen vznikat dohady, jak bychom na tom s dluhem byli bez EU.
Z tohoto článku mám pocit, že i když tu bude cokoli, i když se ve světě bude dít cokoli, nikdy ti to nebude dost dobré alespoň pro normální přežití bez přílišného nechutenství ke světu a vlastní zemi.

13 Adina Adina | Web | 17. června 2016 v 22:18

Ono je pěkné, že někdo má přehled - ví co se děje, ví co se může stát... Ale co s tím ty jako jednotlivec naděláš? Akorát jsi ve stresu (což nejspíš opravdu jsi podle toho článku) :D

Ne, vážně... Ty si myslíš, že do věcí vidíš, že se zajímáš o světové dění? A odkud čerpáš informace? Z médií? Pak je tvůj pohled tak zkreslený, že možná je lepší nic nevědět. Hned tady slečna veri [12]: má chuť zvracet nad naším státním dluhem. Vezmeme si ji za vzorový příklad typického všeználka, co se orientuje v kdečem a to jen díky tomu, že byla informována médii. Média totiž napsala palcový titulek - ČR v dluzích a pak už jen koukej občane - tolik nul si v životě neviděl. Ale už nenapíšou, že ten dluh je oproti ostatním státům naprosto zanedbatelný, jak si vede platební bilace, kapitálové účty a další informace, které by ukázali, že nejsme v takových sra*kách, jak se může podle té sumy zdát.

Čerpat informace z médií je chyba a rozhodně se nemůžeš považovat za informovaného občana jen když si občas přečteš něco v novinách. :-?

14 klavesnicetuka klavesnicetuka | Web | 18. června 2016 v 9:42

[11]: hezky napsané...

Naprosto souhlasím s Čerfem
je to takový výkřik bez názoru, argumentů, jako by sis jen přečetla 5 titulků a napsala článek..

15 mysteriouswolf mysteriouswolf | E-mail | 18. června 2016 v 9:46

To je těžké. Politika  časem člověka otráví,  znechutí.  Já jsem se dříve rozčilovala docela dost. Nad každou novou zprávou ze sněmovny, nad kdejakou kauzou praní špinavých peněz a nejvíc v poslední době nad situací s uprchlíky.
Dobrovolně  přiznávám, že patřím mezi ty, co z jejich přívalu do Evropy nejsou ani trochu "nadšeni"!
Po čase jsem si uvědomila, že víc než se rozčilovat,  stejně obyčejný člověk nezmůže. A že udělám lépe, když se zaměřím na život ve své rodině, na prožívání dne za dnem. Když si prostě vychutnám každou hezkou chvilku, dokud to jde.

16 alka-fejetony alka-fejetony | E-mail | 18. června 2016 v 10:22

[11]:Ano - je to především pesimisticky pocitové. Ale i tím je to vypovídající. A jistěže nemůžete hledat cestu, jak jinak - nenašel ji dosud nikdo (takovou tu zlatou střední ekonomicko-sociální založenou na demokracii a ještě navíc bez válek) na celém světě v celých dějinách lidstva.

17 Čerf Čerf | E-mail | Web | 18. června 2016 v 10:23

[13]: Myslím, že šmahem odmítat média jako zdroj informací taky není dobře. Prostě to chce vzít jako základ dobrý mix médií (případně konkrétních autorů), smíchat s vlastním úsudkem a zkušenostmi, informace dobře promíchat a propojit zapojením kritického uvažování a nakonec okořenit notnou dávkou vlastní soudnosti :-).

18 Čerf Čerf | E-mail | Web | 18. června 2016 v 10:36

[16]: Souhlasím, nejsem vůbec proti pesimisticky pocitovým textům, jen mi to neladilo dohromady s tou výtkou vůči nezájmu ostatních; pak bych předpokládal nějaké konkrétnější názorové obrysy a ne jenom "divný pocit", který může mít každý, dokonce i ten, který "se nezajímá" ani trochu. A hledat cestu jistěže můžu, ať už jsem kdokoli, i ten nejzanedbatelnější, a ať už je to v konání vůči mému bezprotřednímu okolí (to bývá nejefektivnější) nebo ve věcech obecnějších. Jen bych se neměl nechat odradit těmi, kterým je všechno jedno, a brát si větší krajíc, než zvládnu, protože to pak zbytečně svádí k pocitu, že se nedá ovlivnit vůbec nic.

19 Alka Alka | E-mail | 18. června 2016 v 10:41

[18]: Jo to jo - s tím souhlasím. (Moje zlatá střední cesta je, že s lidstvem jako druhem by už Matka příroda měla zatočit jak s dinosaury...:D.)

20 Čerf Čerf | E-mail | Web | 18. června 2016 v 10:45

[19]: Jestli tohle je zlatá střední cesta, tak bych tedy nechtěl vidět ty extrémy! :-) Ale jasně, myslím, že si rozumíme :-).

21 Jessie Jessie | 18. června 2016 v 12:13

EU je sračka která se snaží diktovat a vymýšlet debilní, zbytečný pravidla.

22 inspiracenauteku inspiracenauteku | Web | 18. června 2016 v 12:18

Souhlasím víceméně se všemi tvými názory, ale i tak si myslim, že prostě faakt neni dobrej nápad si znepřátelit Čínu. :D Ať je jaká je.

23 Mar Mar | 18. června 2016 v 12:28

[13]: S tou informovaností naprosto souhlasím. Člověk musí hledat dlouho, než si alespoň trochu vytvoří obrázek. Navíc všechno se sebou navzájem souvisí a chápu, že je těžké se v tom všem vyznat. Já to studuju na VŠ, tak o tom něco vím a mám představu, jak se na to dívají obyčejný lidi. Nicméně proto se tím taky stresuju (protože to vidím). A pořád tu je ještě naděje, že se ze mě stane někdo vlivný, komu se opravdu podaří změnit svět :-D

[18]: Já tímhle článkem spíš chtěla docílit toho, aby se člověk vůbec zamyslel nad tím, co se okolo děje. Protože to mi přijde jako první krok k tomu, aby se to dalo nějak napravit. Je mi jasné, že většina lidí se o politiku nezajímá a tak je fajn o tom mluvit, nadhodit to atd. Jen to, že se třeba někdo po přečtení mého článku zamyslí nad tím, kam tenhle svět míří a co si o něm myslí, beru jako vlastní úspěch.
Nicméně děkuju za zpětnou vazbu, příště se to pokusím zlepšit :-) .

Mimochodem, nemyslím si, že svět se rozpadne a nastane anarchie nebo něco takového. Jen když se podíváme na historii, tak vždycky přišel zlom, kdy se to všechno změnilo a přeteklo to, chvíli byl chaos, a pak se to nějak ustálilo, úplně jinak než před tím. Tak jen doufám, že ten chaos bude zvladatelný...

24 Čerf Čerf | E-mail | Web | 18. června 2016 v 12:54

[23]: Jsem moc rád, že to bereš jako určitou formu feedbacku a ne nijak osobně, to taky není tady na blogu úplně běžné. Mám úctu před těmi, kterým není jedno, co se kolem děje, a ono to z mého komentáře nemuselo být na první pohled vidět :-).

25 Marjane Marjane | Web | 18. června 2016 v 13:59

No, asi chápu tvé rozhořčení, ale zrovna ve světě, který se podle mnohých "řítí do háje" skepse ničemu nepomůže. Navíc mi přijdou některá zmíněná tvrzení dost generalizovaná. Všichni milují Ameriku - není pravda. Nikoho nezajímá domácí politika a všichni se usmíváme nad Zemanem - to mi přijde velmi černobíle řečeno.

Co je na druhou stranu super, je, že to bereš celkem globálně a propojuješ souvislosti. Dobře poukazuješ na absurdnost argumentů v současný migrační krizi a článek nakonec účel splnil a diskuzi vyvolal.

Jen poznámka na konec - přijde mi trochu ironické, když tvrdíš, že se nikdo o tyhle věci krom tebe nezajímá, a přitom z článku není patrné, že by ses snažila jít pod povrch. Neříkám, že to tak nutně musí být, jen mi přijde, že jestli bylo cílem otevřít nám oči, co se týče politického a celkového stavu světa, chtělo by to víc podložené informace a méně emocionality. Ale to je jen můj názor, neber si to nijak osobně :)

26 Dave Sharm Dave Sharm | Web | 18. června 2016 v 20:03

Nevím co máš proti Zemanovi. Je to dobrý prezident :)

27 Katastrofa Katastrofa | E-mail | Web | 19. června 2016 v 1:39

Tenhle článek skvěle podtrhuje co je špatný na dnešní generaci odkojenou totálním brainwashingem.

Řekl jsem si, že si rejpnu. Tak si teda rejpnu.

Ad Zeman - otrokář, kterej je zvolenej
v demokratický společnosti není otrokář (oh what a fucking surprise)

Ad uprchlíci - přijato 100 000 jugoslávských uprchlíků, kteří se po válce vrátili, neznásilňovali ti ženský na ulicích, nedodotovalo je padesát milionů zpíčenejch neziskovek jenom těžící přes prso EU, norskejch fondů a tak podobně. Vrátí se ten milion uprchlíků co je v Německu do svojí vlasti, když je problém je vůbec zaevidovat, aby Němci věděli, koho mají ve státě? Přijde ti morálně správný nelegálně překračovat hranice, zaplatit si převod co stojí víc než ušetří česká working class za rok? Ale jsou to chudáci ne? :)

Ad Trump - doporučuju se podívat na Hillary, se kterou se povleče soudní spor o to, jak vynášela informace ze svýho e-mailu. Trump má vazby, Clintonová má vazby, myslet si cokoliv jinýho a vidět to černobíle je retardovaný.

ad Čína a Rusko - vidět svět černobíle bylo vždycky to nejlepší, bububub, zlýýý komunisti, bububu, bububu Tibet

ad lezení do prdele - když jsme lezli do prdele Americe, kdy jsme měli na hradě kámoše Havla, tak to bylo v pohodě, že jo, když tady měl stát radarovej systém proti "teroristickejm" střelám, tak taky v pohodě. Ach jo, holka holka.

ad politika - čekat to, že se politici budou starat o lidi a budou konat pro jejich veřejný dobro je asi stejný jako čekat, že obživne Lenin a znovu rozšíří komunistickou utopii po světě.

ad EU - rozpočet 2007 - 2013 byla ČR čistým příjemcem peněz z EU, teď tam už tři roky odvádíme peníze, přibližně 40% dostaneme zpátky ve formě dotací, takže jo jo, zase máš docela trefnej pohled na věc. Not.

ad vývoz do celého světa - co s tím má společnýho EU? Celní tarify si určují třetí země podle vlastního uvážení, na tom ti nesejde, jestli jsi v EU nebo nejsi v EU, ale to, jak obstojí tvůj výrobek v konkurenci ostatních výrobků na globalizačním trhu. Globalizace nepotřebuje žádnou EU. Země mezi sebou mohou vytvářet zóny volného obchodu viz Švýcarsko a Norsko ve vztahu s EU. Potřebují ty peníze? Ale jasně, my jsme jenom zaprdění Češi, rozumím tomu.

V podstatě se dá říct, díky bohu, že lid jako ty neodráží náladu ve společnosti, protože kdyby to tak bylo, tak se teprve řítíme do pořádnejch sraček.

Tenhle článek je jedna z nejhloupějších věcí co jsem kdy ve svym životě četl. Z mnoha důvodů, nejdeš do hloubky, zkoumáš věci povrchně, nepřemýšlíš nad souvislostmi, jenom nadáváš. Nemáš ani pitomej argument, kterejma bys podložila to co říkáš.

Je to celý k smíchu. Nechci tě soudit jako lidskou bytost, neznám tě. Ale tenhle článek je stejně mimo jako zahraniční politika USA v Sýrii.

Jestli mi rozumíš.

28 Mar Mar | 19. června 2016 v 11:13

[27]: Očividně máme každý z nás jiná fakta. To je kouzlo dnešního světa, kdy jsou informace všude úplně jiné. Nicméně já přesně tohle studuju na vysoké škole, takže si myslím, že zase tak vedle úplně nejsem. Neřekla jsem, že zbožňuju Hillary, ve skutečnosti ji vůbec nemám ráda a opravdu nechci, aby to byla první prezidentka, ale v porovnání s Trumpem je prostě přijatelnější.
Nebo tady máš hezkou tabulku příjmů a výdajů ČR od EU za rok 2014 http://ec.europa.eu/budget/figures/interactive/index_en.cfm podle které získala ČR o 3 mld eur víc, než darovala do EU
Nebudu tady rozvracet všechno, co řekneš svýma argumentama, protože to bychom se asi nikdy nezastavili :-) .
Jen jsem si ještě vzpomněla na to s těma arabama, jak nás tady všechny znásilňujou a tak - jednou jsem byla na přednášce o Rusku a jeden profesor nám tam vyprávěl, jak si Rusové o nás myslí, jak jsme zoofilové, pedofilové a úchylové. Tak ono to tak asi je i takhle dál.

[24]: Ona dokud je to konstruktivní kritika, tak si toho moc cením. Jak jinak se zlepšit než když mi někdo něco vytkne. :-)

29 JB JB | 19. června 2016 v 11:53

[27]: Nic ve zlým. Já jenom... a nechci tady sbírat nějaký falešný body, ale Tebe nikdo neučil, že se k holkám chováme slušně? OK. Když už jsme u toho Tvýho škatulkování, tak Ty jsi zase pro změnu takovej ten člověk zemanovskýho typu, kterej si myslí, že může dávat na odiv svou intelektuální převahu, která zase tak moc vysoký hodnoty zrovna nemá. Možná je dobrý nepsat komentáře o půl druhé ráno a radši jít spát, to je rozhodně lepší plán. Když začneš o lezení do prdele Americe a pak řekneš, že v případě Ruska a Číny to není černobílý, to se na mě nezlob, ale to je fakt pod úroveň. Takže příště aspoň trochu slušnosti. Kdyby jsi to tak napsal, neměl bych potřebu to komentovat. Tak pěknej den! :-)

30 Katastrofa Katastrofa | E-mail | Web | 19. června 2016 v 12:04

[28]: Trump je menší zlo, ať se na to koukáš z jakýkoliv strany, bohužel.

Vzhledem k tomu, že se mezi ruskou komunitou pohybuju a moje přítelkyně je Ruska, tak s tebou nemůžu souhlasit :). Oni akorát nechápou, proč ze sebe necháme dělat loutky EU. Což je samozřejmě pochopitelný. A srovnání slovanskýho národa (nezapomínám jim celou komunistickou éru, srpen 1968, který k nám má kulturně velice blízko s lidmi, co cíleně imigrují do zemí, kde jsou vyšší sociální podpory není úplně "korektní". Krom toho, i když odfiltruješ veškerý nacionalistický fanziny, různý hnutí proti imigrantům, tak je toho dost, co vypovídá o chování muslimských imigrantů v zemích, kam migrovali (namátkou http://www.eurocanadian.ca/2016/03/total-failure-of-multiculturalism-in-sweden.html). Neber to paušálně, neberu to tak, že každý muslim nebo imigrant jakéhokoliv vyznání je zlý. To by byla chybná generalizace.

Ohledně EU - ano, jsou to jasný fakta, tady s tebou souhlasím, proti tomu nemůžu říct ani popel. Nicméně se nabízí otázka, zda-li nám dotace na cyklostezky, rozhledny, sociální integrace, neziskovky a podobný ptákoviny jsou k něčemu dobrý a posouvají nás jako národ kupředu. Když to přeženeme do extrému, vyplatí se růst HDP, kdy vlivem globalizace fungujeme jako jedna obrovská montovna pro západní Evropu (nutno říct, že dražší než státy východní Evropy a balkánské země, ze kterých se pozvolna stávají nové montovny Evropy - viz automobilový průmysl a výroba komponentů v těchto zemí a částečné stěhování firem). Zničení národnostní suverenity a vytvoření obrovského projektu "EU", kde se potírá identita národů, abychom ve výsledku měli byrokratický kolos, který nám neustále říká, že je postavený na principech subsidiarity, ale ve výsledku nuceně zabíhá do nekorektních změn při hlasování, kdy se měnilo hlasování jednomyslným usnesením na hlasování většiny.

Nebo můžeme hovořit o tom, že jsme si v Eu všichni rovni a máme nést zodpovědnost za následky politiky USA v severní Africe, kdy minimálně v případě Sýrie se snaží svrhnout legitimně zvoleného prezidenta Asad (rok 2014) a dubnové volby vyhrála jeho strana získaje v syrském parlamentu většinu. Necítím se jako občan ČR zodpovědný za to, co se stane důsledkem vměšování velmoci, nesouhlasím s přijetím nelegálních imigrantů, nesouhlasím s mesiášským komplexem západní Evropy. Nesouhlasím s tím, že vyspělé země využívají Afriku jako poskytovatele nerostných surovin, kde je většina dolů pod správou soukromých firem, jenž profitují z vykořisťování pracujících Afričanů. A co udělá vyspělý Západ? Ano, vychováme si generaci závislou na humanitární pomoci, to je něco naprosto dokonalého a může napadnout jenom politiky s "lidskou tváří".

Očividně, je trochu ke zvážení, jestli školský systém funguje dobře, když produkuje lidid co nejdou do hloubky. Ale to je na zvážení každého z nás, pro co se rozhodne.

Ona i ta politicky korektní reakce, zkrátka, zkus příště napsat článek, který bude podložený o nějaká fakta. Můžeš o argumentovávat, jak chceš, ale to že tenhle článek má hroznou informační hodnotu a je tendenční o tobě nevypovídá hezky.

Krom toho, ohánět se tady ještě VŠ, když vyplodíš tohle, zkrátka je to spíš komický než, aby se někdo posral z toho, že tomu vážně rozumíš. Přistupuj k tomu vědecky, s jasnými argumenty. Protože jinak je to prázdný plácání jednoho přes druhý.

31 Katastrofa Katastrofa | E-mail | Web | 19. června 2016 v 12:10

[29]: Kdybys to alespoň trochu pochopil, tak by ti došlo, že to ve všech případech jiný než černobílý. Ale já tomu rozumím, ozvaly se gentlemanský pudy, tak to honem dát na odiv.

Ale rozumím tomu, musím bejt poučenej o správný morálce, že jo, abych věděl co psát a jak se chovat. Díky, budu na to myslet příště. Úplně jsi mi redefinoval život. Asi vstoupím do církve hele :)

Řekneš mi ještě, jak mám žít svůj život? Něco o demokracii a tak podobně?

32 Libor Libor | Web | 19. června 2016 v 12:22

V zásadě i souhlasím, ale nelíbí se mi ta generalizace. Chápu, že z určitého úhlu pohledu se může zdát, že správa věcí veřejných nikoho moc nezajímá, nicméně tak tomu skutečně není. "Šedá zóna" lidí, kterým je vše fuk, nechodí k volbám, apod. tady byla v posledním více než půlstoletí vždy, i když za doby gulášového socialismu k těm volbám tak trochu z povinnosti chodila.

33 deweydumple deweydumple | Web | 19. června 2016 v 13:08

V Evropě se to desetiletí co desetiletí vždycky mlelo. Že posledních 70 let nebylo války a posledních 25 let mír... je na Evropu dlouhá doba. Dějiny Římského impéria zahrnují celkem 12 století. Současná Evropa má základy v 8.století, což znamená, máme nejvyšší čas na zánik civilizace. Ano, lidem vadí přístup Německa k uprchlíkům, ale nebýt Německa, tak jsme všichni v hajzlu a dva miliony uprchlíků je nic, průser je jenom v tom, že za všechno bere (dobrovolně) zodpovědnost Německo.

34 Ali Ali | 19. června 2016 v 18:38

Ach bože, tenhle článek je prostě dobrý. Nemůžu si pomoct, je. Nesouhlasím se vším, všichni dobře víme, že to tak není, že jsou stále lidi které to zajímá a ne jen ty, ale ano.
Ano pro tenhle článek.

35 Magicmax Magicmax | Web | 19. června 2016 v 18:40

Já jse, tak tak ráád, že jsou lidé chytrří jako ty!! Já když si pokecám s kámošem o politice, tak mně maximálně naštve. Jinak myslím si že politiku by jsme měli sledovat - rozhodně ale nepřehánět to.

36 Natálie Natálie | Web | 19. června 2016 v 22:00

jsem toho samého názoru, taky nemám ráda ameriku a myslím, že eu nás jenom zničila..

Komentáře jsou uzavřeny.