... aneb snažíme se býti optimisty

Deníček jedné dívky

14. prosince 2011 v 21:54 | Mar |  Můj deník
"Yesterday I had it all figured out... Forgot it." Joshua Radin

Asi tak po dvacáté tento týden sedím a sleduji blikající kurzor, který se pohne a hned se vrací zpět. Tak ze mě něco vyleze jak z chlupaté deky. Kdo vlastně vymyslel tohle přirovnání?

Víte, že v Itálii nosí dětem dárky čarodějnice? Nebo že v Nizozemí se okolo Vánoc hrozí zlobivým dětem, že je odnese Černý Petr do Španělska?

Víte, co jsem? Jsem holka. Taková ta, která je ještě moc mladá na to se rozhodovat a moc mladá na to nemít názor.
Víte, kdo jsem? Jsem holka, což znamená stvoření, které se všechno musí naučit, protože nemá žádnou přirozenou inteligenci (nebo alespoň to říká náš profesor zeměpisu)
Víte, co jsem? Jsem budoucnost lidstva, ale sama netuším, jak bude vypadat má vlastní budoucnost. To to s tím lidstvem asi moc nevypadá.

A víte, co dělám? Mám blog a píšu na něj. Mám koníčky, které většinou dělám jenom na půl úvazku, protože naplno to prostě nefunguje. Nedělám nic a přitom nemám čas.

Byla jsem na přednášce o EU, kde se říkalo o neinformanovanosti veřejnosti o EU. Že nikdo neví, v čem nám pomáhá. Ale pak se podívám na Erasmus, Commenius (díky němuž jsem letos byla v Nizozemí v podstatě zadarmo), na polovinu vybavení školy (naše škola mi přijde postavená hlavně z dotací EU.
A pak nechápu, jak někdo může dobrovolně udělat něco takového, jako Řecko. Využít už tak moc něčeho, co se vlastně snaží co nejvíce lidem pomoct. Dát jim možnosti, které by pro ně kdykoli jindy byly nemožné. A v tu chvíli mi je z Řecka špatně, protože se ani nesnaží jakkoli napravit to svinstvo, co udělali.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 .. .. | 15. prosince 2011 v 17:17 | Reagovat

krásná fotka v záhlaví :)

2 nicinteligentniho nicinteligentniho | 15. prosince 2011 v 19:14 | Reagovat

Tu jsem vyfotila v Itálii... a vůbec jsem ji neupravovala... a hrozně se mi líbí..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.